HEŘMANŮV MĚSTEC

Festival se koná v Heřmanově Městci, malém městečku ležícím asi 15 km na jih od Pardubic.

Město je poměrně dobře dopravně dostupné, ať už autobusy z Chrudimi, Čáslavi a Pardubic, nebo železnicí z Přelouče, kde v současné době staví řada rychlíků na trase Praha - Česká Třebová. (Cesta z Prahy do Heřmanova Městce trvá vlakem necelé 2 h.) Do města zajíždí též několik dálkových autobusových spojů z různých míst.

Heřmanův Městec se rozkládá na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, z větší části je obklopen lesy, i samotná zastavěná plocha patří mezi nejzelenější v republice. Rovněž kulturní dědictví města je nezanedbatelné.

Jednotlivá vystoupení festivalu se záměrně konají na různých místech, aby měli návštěvníci možnost se s lokalitou seznámit. Městečko není velké (asi 5 tis. obyvatel), takže není problém se zorientovat. Tištěné programy s podrobným itinerářem budou k dispozici v infocentru na náměstí, taktéž pořadatelé vám rádi poradí.

Kromě festivalového programu k vaší pozornosti mmj. doporučujeme:

V místě konání festivalu lze stanovat na vyhrazeném prostoru u silnice na Chrudim. K  dispozici je sociální zařízení. (Za případné ztráty pořadatelé nemohou ručit.)

Pro usedlejší povahy a revmatiky doporučujeme ubytování v Domu dětí a mládeže "Ježkovka" nebo Apartmány Ambiente. K dispozici je též kompletní přehled ubytování v místě konání.